Živá voda

přidáno: 15. 5. 2013 9:37, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 15. 5. 2013 9:39 ]
Projekt Živá voda, který proběhl na naší škole v rámci Dne Země, měl za cíl vytvořit si přehled o kvalitě vody v naší vesnici a nejbližším okolí.
Pod vedením pana učitele Titěry žáci provedli rozbory všech získaných vzorků vody a tak zjistili kvalitu vody v místech, která jsou součástí jejich každodenního života. Je třeba podotknout, že všichni naši „vědátoři“ se k prováděným výzkumům postavili zodpovědně a celý projekt brali vážně. Poznatky shrnuli do závěrečné práce, kterou jsme odeslali do Sdružení Tereza, se kterým celý školní rok spolupracujeme. Tereze je koordinátorem pro celou Českou republiku a všechny přihlášené projekty směřují k ní. Zde pak začátkem června proběhne posouzení  a následné vyhodnocení došlých projektů.
Projektem Živá voda jsme se zapojili do mezinárodního projektu: EVROPSKÉ ŠKOLY PRO ČISTOU VODU. Cílem tohoto mezinárodního projektu je zlepšit pochopení významu čisté vody a vytvořit vztah žáků k vodě jako přírodnímu zdroji.  DCH
soutěžní videoklip - viz video IV