OVOCE a ZELENINA DO ŠKOL aneb ZDRAVÁ SVAČINKA POTĚŠÍ

přidáno: 5. 4. 2016 12:25, autor: ivana.vavrova2@zsdrisy.cz   [ aktualizováno 6. 4. 2016 6:13 ]
  V rámci projektu Ovoce a zelenina do škola ( dodává LAKTEA), do kterého je naše škola zapojena, si v úterý 5.4. děti v hodinách prvouky, přírodovědy a pracovních činností připravovaly zdravé talířky z plodin známých i méně známých. Každá třída obdržela krabici s dostatečným množstvím surovin. Formou požitkového učení a her poznávaly o jaký druh ovoce či zeleniny jde a následně se spravedlivě rozdělily, aby každý mohl ochutnat. Pustit děti „ do kuchyně „ je zážitek. Bavila je nejen poznávací část, ale především ta praktická, kdy omývaly, porcovaly a zdobily své talíře. A úplně nejnadšenější byly při konzumaci! Milí malí kuchaři, zkuste si sami připravit zdravou svačinu do školy, teď už víte, že to zvládnete J. Dobrou chuť J.

Video YouTube