Jste to, co jíte…?

přidáno: 17. 12. 2014 13:13, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 17. 12. 2014 20:58 ]

Kolik z vás snídá? Jíte zeleninu? Co pijete? Kolikrát denně jíte? Přejídáte se? Takové i další otázky zazněly v naší škole 17. prosince 2014. Na programu totiž byla tzv. Zdravá 5 – unikátní celostátní projekt, do kterého se zapojila i naše škola

Pod vedením sympatické a informované lektorky jsme poznávali taje zdravé výživy. Děti měly možnost otestovat různé druhy nápojů, dozvědět se něco o jejich nutriční hodnotě, vytvořit esteticky hodnotný pokrm, naučit se rozřazovat potraviny a pokrmy podle jejich výživové hodnoty a podle dopadu na lidské zdraví. To vše formou soutěže družstev. Za svůj podíl na této akci získaly zajímavé ceny a upomínkové předměty.

Zdravá 5 představuje jedinečný vzdělávací program, který obohacuje základní i mateřské školy po celé republice. Žáci díky němu získají důležité informace o zdravém stylu života, a především o důležitosti zdraví prospěšného stravování a o jeho zásadách. Přitom k tomu stačí pouhých pár hodin!

Otevřená duše našich malých človíčků vstřebává užitečné informace do takové hloubky, že záhy vytvoří niternou součást jejich životů. Díky tomu a díky jedinečné příležitosti, kterou nám tento projekt přináší, začlení děti brzy zdravou stravu do žebříčku svých hodnot a dosáhnou zdravějšího tělesného i duševního vývoje. JS

Video YouTube