Výprava za Karlem IV.

přidáno: 24. 3. 2016 14:17, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 31. 3. 2016 14:19 ]
Dne 23.3.2016 jsme od 17 hod až do ranního kuropění trávili čas ve středověku. Tentokráte to nebyla noc s Andersenem, ale vydali jsme se po stopách Karla IV. Při hledání pokladu se ve smíšených týmech uplatnily královské znalosti i znalosti pážat. Děti si vzájemně pomáhaly, a tak se podařilo nalézt truhličku s pokladem .Mlsouni si dělali chutě na sladkosti, ale tentokrát se po otevření truhličky  rozdělovaly drahé kameny, perly a drahokamy. Královská koruna a vlastnoručně vyrobená pečeť byla odměnou daleko sladší.Latinská četba Zlaté buly sicilské nasvědčovala, že naši žáci se vypořádají s každou překážkou. Četba na dobrou noc o stavbě Karlova mostu  nás přenesla do středověku. A tvrdé spaní na zemi ve třídách naši představu jen umocnilo. A tak zbývá popřát královské Velikonoce a bohatou koledu a do roka a do dne opět při Noci s Andersenem.
Viz videoklip IV

Video YouTube