Výchovný koncert „Zvířata v hudbě“

přidáno: 3. 3. 2013 6:53, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 3. 3. 2013 6:55 ]

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky je velký dechový orchestr, který již více než šedesát let vysoce profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Svým vznikem v roce 1945 navázal na bohatou tradici vojenských, policejních i četnických hudeb z období první československé republiky. Šlo totiž o hudební tělesa, která byla vždy neoddělitelnou součástí naší hudební kultury a zároveň ukázkou hudební vyspělosti národa.
Mezi prvořadé povinnosti Hudby Hradní stráže a Policie České republiky patří zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě, především státních návštěv a nástupních audiencí velvyslanců. Orchestr je také významným kulturním reprezentantem Policie České republiky a zároveň plní veškeré služební úkoly vyplývající z tohoto postavení.

Tento orchestr pořádá každoročně začátkem roku několik výchovných koncertů pro děti jak předškolního věku, tak i školáky. Tematicky jsou výchovné koncerty rozděleny do 3 skupin, podle věkové skupiny posluchačů. Koncerty se pořádají ve zkušebně v Dejvicích, trvají 45 minut a jsou zdarma.

Naše škola (a to jak ZŠ, tak i MŠ) se 19. února 2013 zúčastnila výchovného koncertu, který se jmenoval „Zvířata v hudbě" a je určen těm nejmladším posluchačům. Dětem se líbil celý koncert, při kterém mohly vidět i slyšet  jednotlivé hudební nástroje. V jednotlivých ukázkách poznávaly lva, oslíka, ptáčky a počítaly kolikrát zakukala kukačka. Největší úspěch však sklidila skladba „Žabák“.

Přijetí v Dejvicích bylo milé a příjemné, koncert se vydařil a tak se budeme těšit někdy příště (možná i  příští rok) na shledanou.

viz video