Úspěch v soutěži Ekoškolek

přidáno: 23. 5. 2016 12:39, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 23. 5. 2016 21:10 ]

Díky šikovnosti p.učitelek i dětí se nám podařilo získat ocenění v projektu Velké ucho. Spolupráce s firmou Saint Gobain by měla přinést zcela zdarma odhlučnění prostor MŠ. Níže přinášíme citaci zprávy i videoklip, který dokumentuje průběh celého projektu. IV

Video YouTube

"Milí učitelé z Ekoškolek,

konečně je vše spočítáno a vyhodnoceno. Celkem se do projektu zapojilo 15 mateřských škol a výstupy, které jsme dostali, byly opravdu velmi inspirativní.

Úspěšní jste byli všichni, ale nejvyšší ocenění a možnost spolupráce s firmou Saint Gobain bohužel mohou využít jen tři školy.  Zapojením do projektu Velké ucho jste udělali velký kus práce v rámci programu Ekoškola a jeho tématu prostředí školy. Zkoumali jste školu, vyhodnocovali slabé a silné stránky, hledali jste společně řešení, jak pomoc skřítkům a zároveň se děti mohly vzdělat v tématu zvuku a jeho dopadu na prostředí kolem sebe. Nehledě na úspěšnost, tohle za to snad stálo.

Při hodnocení projektů jsme dávali pozor na všechny výstupy. Důležité pro nás často bylo, jak byly zapojeny děti. Kolik dostaly prostoru v rámci projektu - zda tvořily skřítky, pátraly ve škole po hluku, kreslily plány, navrhovaly nápady na zlepšení atd. Přesně tak, jak to program Ekoškola podporuje.

V dalším školním roce se budeme  snažit pro vás udělat stejnou či obdobnou výzvu, takže šance se budou pro každého z vás zvyšovat. Teď již máte zkušenosti. Brzy všem školám, které odeslaly své výsledky, přijde do školy certifikát o zapojení do Velkého ucha.

Tři školy, které tentokrát získaly možnost spolupráce s firmou Saint Gobain:

ZŠ a MŠ Dřísy

MŠ Mokrá-Horákov

Mateřská škola Vlkava

Pokud byste chtěli vědět více o svém projektu a hodnocení, tak se nám neváhejte ozvat.

Přeji mnoho úspěchů v další práci v programu Ekoškola

Jan Smrčka "