Aktuality‎ > ‎Aktuality ZŠ‎ > ‎

Školní výlet: Saurierpark, Irragarten – Kleinwelka

přidáno: 1. 7. 2016 10:35, autor: ivana.vavrova2@zsdrisy.cz   [ aktualizováno 1. 7. 2016 12:57 ]
  Jak asi vypadala naše Země před sta miliony let? V době, kdy ještě žádný z kontinentů nevypadal tak, jak jej dnes známe. Zemi, moře i vzduch tehdy ovládali dinosauři a my jsme se na ně jeli podívat v rámci našeho školního výletu.
 Ve čtvrtek 23. 6. 2016 se vydala naše školní výprava do Saurierparku, největšího dinosauřího parku v Německu. Byli jsme vybaveni dostatečnými zásobami jídla od maminek, abychom nestrádali a cestu jsme přežili. Ti nejmenší (odvážlivci – předškoláci z naší MŠ) si pro jistotu na cestu přibalili i svou maminku.
 Dvě hodiny autobusem nám utekly jako nic a v půl desáté jsme již vystupovali před dinosauřím lesem. Při naší procházce jsme mohli obdivovat více než 200 praještěrů v životní velikosti. Mohli jsme si vyzkoušet práci archeologů v kempu badatelů, sklouznout se na obří skluzavce, zdolat lezeckou stěnu či vidět lovce mamutů. Nejvíce nás však lákalo osvěžení v Galaktické mlhovině. Jen díky ní a stínu lesa byl náš výlet příjemný. Uvnitř parku jsme nezaznamenali tropickou teplotu okolního světa a tak se nám ani moc nechtělo park opustit….. Jenže nás lákalo slibované bludiště. Zážitek to byl nevšední a už všichni víme, proč nám paní učitelka radila, ať si každý do bludiště vezmeme pití. Někteří z nás našli cestu ven až za hodinu. Nakonec jsme všichni našli cestu z bludiště a se sešli jsme se před bludištěm. Nakoupili jsme si drobnosti na památku a mohli jsme se vydat na cestu zpět domů. Byli jsme sice unavení, ale odjížděli jsme ze Saurierparku s pocitem, že ten náš letošní školní výlet byl skvělý. Už teď se těšíme, co nám paní učitelka vymyslí za výlet příští školní rok.      Žáci 1., 2. a 3. třídy ZŠ

Video YouTube


Comments