Školní knihovna

přidáno: 3. 5. 2015 11:42, autor: Ivana Vávrová
Vydařený „restart“ školní knihovny a její provozní doba

Jedním z důležitých cílů v naší škole je vychovávat z dětí čtenáře. Je skvělé, když se naučí zorientovat v textu. Získají tak spoustu informací. Ještě lepší je, že jim četba poskytuje požitek a zábavu. Pustili jsme se do revize a propagace školní knihovničky mezi dětmi a s velkou radostí jsme zjistili, že za posledních několik týdnů se mnohonásobně zvedl zájem o půjčování knížek, a to nejen mezi staršími čtenářskými matadory, ale i mezi žáčky 1. třídy, z nichž většina už poměrně obstojně a ráda čte.

V návaznosti na tuto situaci se momentálně snažíme získat finanční prostředky na zásadní rozšíření, revitalizaci a renovaci naší školní knihovny. Pokud uspějeme, budou se mít děti na co těšit, protože objednávky knih připravujeme ve spolupráci s nimi. V anketě se každý chlapec i dívka z naší školy mohli vyjádřit, jaké knihy by si ve školní knihovně přáli. Jejich přání bereme velmi vážně. Věříme, že se z malé knihovničky stane skutečná školní Knihovna s velkým „K“.

Jako součást projektu rozšíření knihovny zároveň plánujeme uskutečnit v každém z 5 ročníků po 10 literárních dílnách. Během těchto akcí se děti setkají s celou řadou zajímavých knih, nad nimiž budeme společně uvažovat a rozšiřovat si obzory. Budou mít šanci seznámit se se současnými spisovateli a šéfredaktory, získají přehled o ilustrátorech, o přípravě a vydávání knih a časopisů. Budou si moct vyzkoušet práci s textem. V neposlední řadě si při těchto dílnách, zaměřených především na rozvíjení čtenářské gramotnosti, určitě užijeme spoustu zábavy. Čas strávený nad dobrou knihou není totiž nikdy ztracený! /JS/

Provozní doba školní knihovny:

Výpůjčky knihy:

ÚTERÝ – o velké přestávce, tj. 9:20 až 9:40
PÁTEK – 12:45 až 13:00

* Po předchozí domluvě je možné vypůjčit si knihu kterýkoliv den v týdnu po 12:45.

Vrácení knih:

* Kdykoliv od pondělí do pátku do 14:00.

Provozní řád školní knihovny:

* Minimální výpůjční doba je 24 hodin.

* Maximální výpůjční doba je 1 kalendářní měsíc (možnost prodloužení, pokud na knihu není rezervace).

* Maximální počet výpůjček najednou na jednu osobu: 2 knihy.

* Všechny knihy je nutné vrátit do knihovny do 30. 6. 2015.

* Knihy je nutné vrátit ve stavu, v jakém byly vypůjčeny, tzn. nepoškozené.

* V případě ztráty či výraznějšího poškození knihy je ZŠ a MŠ Dřísy oprávněna požadovat finanční náhradu za danou knihu.

* Za provoz zodpovídá: Bc. Jana Skýpalová.