Prvouka trochu jinak

přidáno: 19. 2. 2015 5:26, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 22. 2. 2015 14:34 ]

V úterý 17. 2. 2015 proběhla v 1. třídě trochu jiná hodina prvouky. Děti se s Hurvínkem a Máničkou učily, jak si správně čistit zoubky a jak předejít vzniku zubního kazu. Všichni velmi ochotně spolupracovali a pozorně poslouchali. Díky tomu pak bez problémů dokázali odpovídat na otázky závěrečného opakovacího testu. Odměnou jim byly balíčky z drogerie dm (zubní pasta, kartáček, přesýpací hodiny a žvýkačky bez cukru), které jim udělaly velkou radost.

Ve středu 18. 2. jsme se také věnovali tématu, které souviselo s naším zdravím. 1. a 2. třída si společně vyslechla názornou přednášku paní Bartošové, které dětem předala spoustu informací o podání první pomoci. Děti si mohly pomocí fonendoskopu poslechnout tlukot vlastního srdce, naučily se, kde a jak si správně nahmatat tep a na závěr si všichni žáci na „Ambusamovi“ vyzkoušeli, jak se správně dělá nepřímá srdeční masáž.

Tímto děkujeme paní Bartošové za poutavou přednášku, které se všem moc líbila.

Video YouTube