První republika...

přidáno: 31. 10. 2018 13:20, autor: Kateřina Opatová   [ aktualizováno 31. 10. 2018 13:40 ]
..tak zněl název projektu, který spolu prožili žáci čtvrté a páté třídy v pátek 26. 10.  Ve třech hodinách vlastivědy a výtvarné výchovy se seznamovali s životem v naší zemi
v letech 1918 – 1938. Udělali jsme si okružní jízdu za osudy obyčejných lidí a dozvěděli se, co bylo tehdy „in“. Nakoukli jsme do zajímavostí z kultury, podívali se do záře reflektorů, do časů, kdy lidé hrdě hlásali: Máme republiku.

„Na těchto hodinách se mi líbí, že jsou jiné než obvyklé hodiny, povídáme si v kroužku, pracujeme s internetem, vyrábíme postery. Super byl i pětilístek, u kterého jsme se hodně zamýšleli a pobavili.“ Nicol

Na žáky páté třídy čekal o hodině slohu ještě další úkol - napsat přání naší republice k jejím 100. narozeninám. Tento zpočátku nelehký úkol všichni nakonec zvládli na jedničku! Vytvořená narozeninová přání nyní zdobí lípu s listy v národních barvách, kterou vyrobili naši nejmenší - prvňáčci.