Projekt: Nechci kazy – ZŠ a MŠ Dřísy

přidáno: 28. 4. 2013 8:25, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 28. 4. 2013 10:14 ]
Tento projekt vznikl jako reakce na neuspokojivý stav zubní hygieny dětí předškolního a školního věku. Hlavním cílem projektu je
naučit děti správně pečovat o svůj chrup již od nejútlejšího věku a zlepšit informovanost o dentální hygieně.

Proč jsme se přihlásili do tohoto projektu?

Chceme, aby vašim (ale částečně i trochu našim) dětem bylo poskytnuto odborné vzdělání, které děti dlouhodobě rozvíjí, obohacuje a umožní jim vyhnout se mnoha zdravotním komplikacím.
Cíl občanského sdružení Nechci kazy:
     Změnit nesprávné návyky zubní hygieny české veřejnosti a naučit veřejnost, jak správně pečovat o zuby, a zachovat si tak vlastní chrup po celý život.
Odborná garance:

Za dětičkami vyrážejí mladí medici – budoucí stomatologové z 1. lékařské fakulty UK v Praze. Partnerem vzdělávacího programu je Česká stomatologická komora.

Tento projekt proběhl na naší školce i škole v pátek 26. 4. 2013. Podle zachycených okamžiků (viz. naše video stránky) a následných ohlasů si myslím, že i tato akce byla pro žáky přínosem a oni tak získali mnohé nové informace.

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Samozřejmě je možnost uspořádat podobnou přednášku pro rodiče našich svěřenců či pro širokou veřejnost. Akce by se uskutečnila v budově školy, trvala by  asi hodinu (záleží na množství následných dotazů) a byla by zcela zdarma. Pokud máte zájem, kontaktujte vedení ZŠ, kde se dozvíte více (termín a čas setkání).        DCH