Projekt Edison v naší škole

přidáno: 12. 3. 2018 6:36, autor: Dagmar Chalupová   [ aktualizováno 27. 3. 2018 4:32 ]
Projekt Edison spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Vizí projektu je tolerance a příznivé společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy, a to na základě jejich porozumění a omezení předsudků a stereotypů. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a učí je nebát se odlišného. (text převzat ze stránek společnosti AIESEC)

V týdnu od 12.do 16. února 2018 jsme na naší škole přivítali trojici studentů-

Beatriz z Brazílie, Gabriela z Kostariky a Bugru z Turecka.

Prožili jsme neobvyklý týden. Studenti prostřednictvím svých poutavých prezentací v angličtině nám představili nejen sebe, ale i svou zemi, její zajímavosti a způsob života.

Byl to zcela jedinečný a neopakovatelný zážitek. S pomocí paní učitelek jako tlumočníků si všichni porozuměli, v praxi si ověřili, že lidé z celého světa mohou najít společnou řeč.

Společné aktivity se neomezily jen na dopolední program ve škole, ale proběhly i dva výlety. S finanční podporou Obecního úřadu Dřísy jsme uskutečnili exkurzi v Mělníku a výlet do IQ parku Liberec a na Ještěd.

Co o projektu Edison napsali naši žáci?

Claudie – celý týden se mi velmi líbil, mohli jsme spát ve škole, hráli jsme hry, vařili a chystali pohoštění pro naše hosty.

Kristýna – líbilo se mi to, naučila jsem se pár anglických slovíček, líbil se mi výlet, jak jsme plnili různé úkoly a vařili s Beatriz a Gabrielem.

Adam – Beatriz byla super, hrála s námi hry a já jí rozuměl.

Celý týden byl příjemný, přínosný, ale náročný.

za kolektiv ZŠ Mgr.Marie Toncrová