Připravuje se Klub rodičů a přátel školy ....

přidáno: 7. 10. 2012 0:38, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 7. 10. 2012 5:01 ]

Vážení rodiče a přátelé školy v Dřísech,

ráda bych vás  stručně seznámila s novým sdružením, které se v těchto dnech zakládá.

Oficiální název je „ Klub rodičů a přátel při ZŠ a MŠ Dřísy „.

Klub je nezisková, nepolitická organizace.

Členem se může stát úplně každý občan, pokud je starší 18 let a zaplatí členský příspěvek.

Předpokládaná výše členského příspěvku je 100,-Kč na školní rok. Bude o tom hlasováno.

Jedná se o sdružení, které si vzalo za svůj hlavní cíl pomáhat dřísské škole a školce. Především finančně a materiálně. Ale také chce být nápomocno při organizování školních akcí ať už zaměřených na zábavu dětí nebo například zvelebení školy či školní zahrádky.  Například formou brigády. Nejlépe ve spolupráci rodiče i děti.

Principem Klubu je, aby nás na to bylo co nejvíc J.  Proto přivítáme každého nadšence, který rád

přidá ruku k dílu nebo pomůže materiálně či finančně.  Každý člen Klubu má právo mluvit do chodu Klubu,

do spolupráce mezi školou a rodiči a aktivně se zapojit.

Základní kapitál Klubu tvoří členské příspěvky. Z tohoto budou zajišťovány různé akce ku prospěchu naší školy a tedy našich dětí.

Finační prostředky chce Klub získávat pořádáním různých akcí a ze sponzorskými darů.

Nejbližší akce:

20.10.2012 – jako doprovodný program DRAKIÁDY

VYRÁBĚNÍ  ŠPERKŮ Z KORÁLKŮ

- jednoduché náušnice, přívěsky, náramky – zvládne to každý, včetně dětí

Jeden svůj výrobek si odnesete domů za symbolickou cenu 10,- Kč

a minimálně  jeden další výrobek věnujete Klubu  (  1 + 1 )

- věnované šperky budou k prodeji na vánočním jarmarku při rozsvícení stromečku

17.11.2012    BAZÁREK DĚTSKÉHO OBLEČENÍ,  HRAČEK a SPORTOVNÍCH POTŘEB

- akce bude probíhat v HASIČÁRNĚ ve Dřísech

- prosíme  o darování oblečení, obuvi, hraček, případně  sportovních potřeb ( míče, brusle, houpačky…)

- přijímáme čisté, nepoškozené věci

- své dary můžete nosit buď do školy / paní Bártová / nebo na obecní úřad do 09.11.2012

- stačí pár  kusů oblečků, které už vaše děti neupotřebí a třeba nevíte kam s nimi

24.11.2012  -   PEČENÍ VÁNOČNÍHO CUKROVÍ

J zveme všechny maminky ochotné věnovat sobotní den zábavě ve školní kuchyni J

- každá z nás přinese z domova připravené těsto, druhy a množství si ujasníme předem

s přihlášenými zájemci

- přihlásit se můžete na čísle 720 227 790 nebo lenkaklement@seznam.cz

- napečené cukroví se bude opět prodávat na vánočním jarmarku ( 1. nebo 2.12. )

Předem děkujeme všem, kteří nám chtějí pomoci, ať vlastním přičiněním nebo třeba dobrým nápadem či připomínkou. Ke každé akci bude rozeslán včas podrobný letáček.

Z výtěžku  akcí  se bude přispívat dětem na jednotlivé akce či školní a sportovní pomůcky a  výtěžek z jednotlivých akcí bude zveřejňován na webových stránkách školy.

Za nadšence Klubu děkuje a hezký den přeje

Lenka Klementová

viz stanovy - KRPŠ