Aktuality‎ > ‎Aktuality ZŠ‎ > ‎

Podporujeme spolupráci mezi mladými Evropany

přidáno: 16. 10. 2014 7:15, autor: ivana.vavrova2@zsdrisy.cz

Naše základní škola se zapojila do projektu „eTwinning – komunita škol v Evropě“. Momentálně probíhá intenzivní hledání partnerské školy, s níž bychom mohli komunikovat a navázat spolupráci na celé řadě velmi různorodých projektů. 
Primárně se soustředíme na Velkou Británii, je však možné, že navážeme spolupráci i se školou v některé jiné evropské zemi. eTwinning tvoří rámec pro mezinárodní spolupráci evropských škol, která probíhá na úrovni jednotlivých žáků, tříd i učitelů. Cílem eTwinningu je umožnit dětem získat zkušenosti při komunikaci s dětmi z jiného kulturního a jazykového prostředí a rozvíjet jejich povědomí o tom, že v budoucnu mohou žít, vzdělávat se a pracovat v kterékoliv evropské zemi. 
A čeho by učitelé rádi v rámci této spolupráce dosáhli? V první řadě se děti s pomocí moderních informačních a komunikačních technologií seznámí se životem v jiné zemi. Dozví se mnoho nového o jiných kulturách. Seznámí se s tím, jak to chodí ve škole v jiné zemi, a vymění si kontakty a nápady s tamními dětmi. 
V neposlední řadě mohou děti z naší školy získat hlubší motivaci ke studiu angličtiny díky tomu, že budou dělat něco netradičního, na čem se mohou aktivně podílet, každé podle svých schopností, dovedností a zálib.
JS

 

 

Comments