Opakovaný výskyt pedikulózy

přidáno: 1. 10. 2018 8:18, autor: Kateřina Opatová   [ aktualizováno 1. 10. 2018 8:19 ]
Vzhledem k opakovanému výskytu vší ve škole prosíme všechny rodiče o důkladnou kontrolu vlasů dětí a přečtení následujících pokynů, kterými je nutné se řídit.

Pokyn ministerstva školství k problému výskytu vši dětské

Jak se lze vši dětské zbavit?

Jediným možným preventivním opatřením proti vši dětské jsou časté prohlídky vlasů a v případě nálezu vší neodkladné odvšivení. Veš dětská vzdoruje všem běžným hygienickým
úkonům, jako je běžné česání a mytí vlasů. K jejich odstranění je nutné používat přípravky k tomu určené. Dále je nutné vyprat při vyšší teplotě všechny lůžkoviny, ručníky, spací plyšové hračky, čepice, šátky a další.

Jak postupovat ve školách a školských zařízeních?
V případě výskytu pedikulózy ve škole je naprosto nezbytná spolupráce s rodiči (zákonnými zástupci) všech dětí. Učitelé sami nemohou dětem hlavy plošně kontrolovat, aby nerozšířili pedikulózu na další děti, ale mají informovat co nejdříve po zjištění nákazy jak rodiče daného dítěte, tak rodiče ostatních žáků. Zbavit děti vší je povinností rodičů, nikoliv školy a jejích pedagogických pracovníků.