Noc s Andersenem

přidáno: 14. 4. 2019 22:04, autor: Kateřina Opatová   [ aktualizováno 25. 4. 2019 0:31 ]

Tématem letošního setkání byla Knížka Ferdy Mravence od Ondřeje Sekory. Děti ve čtvrtek 28. 3. a v pátek 29. 3. plnily jednotlivé úkoly. Vytvářely tělo mravence z různých materiálů, veršovaly, soutěžily. Zároveň se dozvěděly mnoho zajímavostí o životě mravenců. Nyní již vědí, že mravenci si pro své potřeby chovají mšice. To byla jedna z veselých aktivit pátečního večera. Učitelé si losovali žáky z jednotlivých ročníků do pěti týmů. A tak se během plnění úkolů setkávali Ferdové, Pytlíci, Koníci, Hlemýždi a Berušky.

A kdo vyhrál? 1. Hlemýždi, 2. Pytlíci, 3. Koníci, Ferdové, 5. Berušky

Všem maminkám děkujeme za občerstvení.

Malá ukázka z našeho veršování:

Mraveneček Zvoneček

Dneska ráno brzičko,

zasvítilo sluníčko.

Mraveneček Zvoneček,

postavil si domeček,

postavil ho z boty,

která byla Oty.

Kde mravenec botu vzal?

To by nikdo nečekal.

Fotky z Noci s Andersenem jsou dostupné zde: https://zsdrisyfotky.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem (přihlašovací jméno = ZŠ Dřísy, heslo stejné - sděleno na třídních schůzkách).