Návštěva Policie ČR - preventivně informační skupina

přidáno: 16. 5. 2013 7:33, autor: Ivana Vávrová

Ve čtvrtek 16. 5. 2013 děti z první a druhé třídy navštívil nprap. Václav Tichý z preventivně informační skupiny Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje, územního odboru Mělník.

Děti se zajímavou formou dozvěděly důležité informace (bezpečná cesta do a ze školy, jak se chovat v silničním provozu, jak se zachovat při kontaktu s cizím člověkem, jak má vypadat správně vybavené jízdní kolo,...). Žáci si vyzkoušeli, jak bezpečně přejít v místě, kde není přechod pro chodce atd.

Největším zážitkem však pro děti byla ukázka výstroje a výzbroje policistů. Možnost nechat si nasadit policejní čepici, pouta, potěžkat si, či vyzkoušet neprůstřelnou vestu. Neméně zajímavé bylo pro děti i policejní vozidlo.                                                                                                                                    ZU

viz video