Naše škola i mateřská škola zapojeny do mezinárodního programu Eco - schools

přidáno: 18. 10. 2015 11:51, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 18. 10. 2015 12:11 ]

Ekoškola (Eco-Schools) je mezinárodní program, v rámci kterého se žáci učí o environmentálních tématech a zároveň sami usilují o minimalizaci a třídění odpadů, úspory energie či vody a zlepšení životního prostředí školy a jejího okolí. Zakládají celoškolní pracovní tým Ekoškoly, vytvářejí si vlastní ekokodex, analyzují současnou situaci na škole v uvedených oblastech a navrhují zlepšení, která se snaží posléze naplnit.

Úspěšné školy získávají mezinárodní titul, vlajku a logo Ekoškola.

Program je určen pro celou školu, vede ke spolupráci žáků, učitelů, vedení školy i místní komunity.

Věk žáků: na naší škole děti MŠ a žáci 1. - 5. ročníku

Mezinárodní www stránky: http://www.eco-schools.org/

Spolupracující organizace:
Ekoškola je program mezinárodní organizace FEE (Foundation for Environmental Education)

Budeme usilovat o udělení titulu