Na Mravenčí stezce - 21. 6. 2016

přidáno: 21. 6. 2016 6:51, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 22. 6. 2016 19:39 ]
Žáci 1. třídy a třída starších dětí z MŠ se zapojili do celoroční soutěže nazvané Mravenčí stezka. Od října do května každý měsíc plnili různé úkoly, při kterých se seznamovali s životem v mraveništi, druhy mravenců s jejich přáteli i nepřáteli. V některých úkolech si děti i prakticky vyzkoušely, jak těžký je život mravence nebo jak spolu mravenci komunikují. Dozvěděly se, že si mravenci dokonce chovají některé další příslušníky hmyzí říše pro svůj užitek, a že jsou také dobrými zahradníky. Všechny soutěžní týmy byly organizátory soutěže pozvány na slavnostní vyhlášení výsledků, které proběhlo 21.6. v zámecké kapli v Brandýse nad Labem. Přestože konkurence byla velká a bodové rozdíly maličké, obsadily obě skupiny (každá ve své kategorii) krásné druhé místo a z Brandýsa nad Labem si přivezly pěkné ceny.

Video YouTube