Mikulášská nadílka

přidáno: 5. 12. 2013 10:51, autor: Ivana Vávrová

Čert i Mikuláš neodmyslitelně patří k české kultuře a lidové tradici a na rozdíl od jiných tradic má své pevné místo i v našem přemodernizovaném a uspěchaném století. Každé malé dítě ví, že čerti žijí v pekle, mají huňaté kožichy, dlouhé ocasy, rohy a strašidelné obličeje. Chodí 5. prosince v doprovodu hodného Mikuláše a anděla, kteří je dokáží alespoň trochu zkrotit, protože jinak by nám tu čerti udělali pěkné peklo.

Dnes dopoledne navštívili i naši základní školu.  Žáci byli na jejich návštěvu připraveni. V zásobě měli básničky, písničky i vánoční koledy. Za odměnu od Mikuláše dostali ovoce a sladkosti

viz -video.
     Vedení školy by chtělo touto cestou poděkovat sponzorovi - firmě Laureta  Auto za zakoupení adventních kalendářů pro žáky naší školy.     I.V.