Máme rádi zvířata, …….

přidáno: 24. 6. 2014 11:38, autor: Ivana Vávrová

V pondělí žáci 1. a 5. třídy vyjeli na svůj školní výlet. Po 2 hodinách autobusem jsme se ocitli přímo v srdci „černé Afriky“. Naše výprava chtěla poznat exotická zvířata trochu blíže a tak jsme se vypravili  na    Africké safari .

Od května do konce září nabízí ZOO Dvůr Králové na ploše 50 ha skutečné „Africké safari“, které bylo také součástí našeho školního výletu. Děti měly alespoň na chvíli pocit, že se ocitly v Africe. V prostorných vzájemně oddělených sekcích, které mají pojmenování v domorodých afrických nářečích, jsou volně vypuštěni kopytníci a ptáci. Při projížďce jsme mohli alespoň na chvíli nahlédnout do života „divoce“ žijících zvířat. Během jízdy jsme viděli velká stáda afrických kopytníků, šelem a ptáků. Projížďka po Africkém safari se tak pro většinu našich malých cestovatelů stala mimořádným zážitkem.

Zvířata, která jsme zde viděli.
V Africkém safari se zvířata pohybují ve velkých prostorných výbězích a my jsme je tak měli téměř na dosah ruky. Během naší cesty po safari jsme viděli stáda antilop, buvolců, impal, chovné skupiny s mláďaty antilop losích, pakoňů modrých, antilop koňských, zeber Chapmannových, vodušek červených a vodušek jelenovitých. Nepřehlédnutelným druhem bylo chovné stádo watusi – jedná se o primitivní africký skot, pro nějž jsou typické impozantní rohy.

Výlet se nám všem líbil a s naší zoo lektorkou, která nás provázela v pavilonech opic, jsme si slíbili, že se určitě přijedeme podívat znovu.  DCH