Koronavirus

přidáno: 7. 3. 2020 3:02, autor: Monika Šulcová   [ aktualizováno 8. 3. 2020 7:40 ]

Vážení rodiče,

v souvislosti se šířením virového onemocnění způsobeného novým typem koronaviru (Covid-19) se na Vás obracím s doporučením, jak snížit možnost přenosu infekčního agens a omezení výskytu onemocnění:

V případě, že jste se se svými dětmi vrátili z dovolené v některé z rizikových oblastí, aktuální mapu rizikových oblastí naleznete na webu Ministerstva zdravotnictví ČR  (www.mzcr.cz). V následujících 14 dnech po opuštění dotčené oblasti ponechejte dítě po dobu minimálně 14 dní v domácí péči, pozorně  sledujte  zdravotní stav se zaměřením na příznaky počínajícího respiračního onemocnění (především horečka nad 37,5 st. C, dýchací obtíže), omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte svého lékaře, či lékařskou pohotovostní službu. Ti budou organizovat další poskytování zdravotní péče ve spolupráci s krajskou hygienickou stanicí. V žádném případě neposílejte dítě do školy.

Objeví-li se u dítěte sebemenší příznaky respiračního onemocnění - i mírný kašel, či nachlazení, nebude ráno přijato do ZŠ. Pokud se příznaky onemocnění objeví u dítěte během dne, bude dítě v karanténě do příjezdu rodičů.

Současně Vás chceme informovat, že jsme učinili hygienická opatření - důkladný sanitační úklid všech prostor včetně omývání drobných předmětů.

Sledujte, prosím, aktuální informace zveřejňované prostřednictvím webů MZ a MŠMT viz odkaz.

Děkuji, že k situaci přistupujeme zodpovědně a chráníte nejen zdraví své a zdraví svých dětí.

Mgr. Dagmar Chalupová, ředitelka ZŠ a MŠ Dřísy