Hodina pohybu navíc i ve školním roce 2016 - 2017, 2017 - 2018

přidáno: 1. 6. 2016 12:42, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 1. 6. 2016 20:50 ]
O projektu

Zveřejňujeme základní vymezení pokusného ověřování programu "Hodina pohybu navíc" z oficiální dokumentace:

Vzhledem ke stále se zhoršujícímu zdravotnímu stavu našich dětí, který plyne z nedostatečného pohybu, navrhlo MŠMT na jaře 2015 pokusně ověřit možnost zvýšení objemu odborně řízeného pohybu žáků v základních školách.

Pokusné ověřování programu "Hodina pohybu navíc" bylo vyhlášeno dne 14. 5. 2015 a bylo otevřeno pro všechny základní školy, které svou přihláškou ztvrdily splnění vstupních podmínek - tedy zejména zajištění kvalifikovaných sil pro realizaci pokusného ověřování.

Cíle pokusného ověřování:

1. vytvořit, vydat a ověřit metodiku pro pohybové aktivity ve školních družinách a klubech,

2. ověřit možnosti pozitivního ovlivňování rodičů žáků zapojených do pokusného ověřování,

3. získat vyhodnotitelná data o průběhu zavádění metodiky programu "Hodina pohybu navíc",

4. připravit kvalitní podklady pro rozhodování o tom, zda a v jaké podobě začlenit úpravu koncepce pohybových aktivit do ŠVP školních družin.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) a Národní ústav pro vzdělávání (NÚV) informují, že pokusné ověřování programu Hodina pohybu navíc pro první stupeň ZŠ bylo prodlouženo o další 2 školní roky. Bude probíhat až na 250  základních školách a to v prvních až třetích ročnících.

Jsme potěšeni, že díky dosavadním výsledkům v HOP můžeme v projektu  pokračovat i ve školním roce 2016-2017 a 2017- 2018.. IV.

Video YouTube