Hodina pohybu navíc - šk.rok 2015/2016

přidáno: 27. 6. 2015 5:37, autor: Ivana Vávrová
Radostná zpráva pro žáky 1. - 3. třídy, kteří mají rádi pohyb :

Naše škola byla vybrána mezi 493 školy , které budou ověřovat přínos 3. hodiny organizované TV v rámci školní družiny.

Škola, která měla zájem vstoupit do pokusného ověřování, musí splnit následující podmínky:

• ·    Ve školní družině se budou žáci věnovat 1x/týden pohybovým aktivitám, tzn. každý žák z ročníku, kterého se týká program, bude absolvovat pohybové aktivity jednou za týden.
  • ·   Pro pohybovou aktivitu bude vyčleněno 45 min. týdně po celý rok.
  • ·   Pro pohybové aktivity škola zajistí vhodná sportoviště a vybavení pro celoroční realizaci programu (tělocvična i venkovní hřiště;
  • ·   Pro pohybové aktivity škola zajistí 2 učitele TV/trenéry s minimální kvalifikací licence „B“ (dříve 2. třídy). Tito učitelé TV/trenéři budou absolvovat semináře pořádané pro tento program ohledně metodiky pohybu. Malotřídní školy mohou zajistit pouze jednoho učitele TV/trenéra. V našem případě se žákům bude věnovat Mgr. Ivana Vávrová a Lenka Klementová
  • ·  Škola se zaváže upravit ŠVP školní družiny i vnitřní řád školní družiny ( pohybová  aktivita bude realizována vždy od 14,15 - 15 hod)
Samozřejmostí  v tomto projektu je spolupráce s rodiči a jejich souhlas. Veškeré podrobnosti se rodiče žáků 1. - 3. třídy dozví na uvítacím shromáždění 1. 9. 2015 v tělocvičně školy v 8 hod.
Sportu zdar a v září začínáme..... IV