Helpíkův pohár - školní kolo 5.12.

přidáno: 5. 12. 2013 10:47, autor: Ivana Vávrová

Jedná se o zdravotně – výchovnou soutěž, která je určena žákům pátých tříd základních škol (věkové rozpětí 10 – 11 let). Odbornou tématiku dětem přednášejí profesionálové – lékaři, zdravotní sestry a záchranáři zdravotnických záchranných služeb.

Práce s mládeží je zaměřena na preventivní působení s cílem předcházení vzniku akutních stavů, tam kde je to možné a dále naučit děti základním a věku úměrným jednoduchým život zachraňujícím úkonům.

V loňském roce jsme se této soutěže zúčastnili poprvé a naše dívčí družstvo se probojovalo až do celostátního finále. (Laťku pro letošní rok nastavila děvčata hodně vysoko).

Dnes u nás proběhlo školní kolo. Po přednáškách a praktických zkouškách následoval závěrečný test, který se píše ve dvojicích a má 20 otázek. Ten prověřil znalosti všech, kteří se školního kola zúčastnili. Pátá třída získala plný počet bodů. Na základě výsledků testů vybrány 2 postupující dvojice do krajského kola. Letos nás bude reprezentovat Ondra Hyka, Petr Řehák, Tereza Budinová a Naty Zelenková.

Držíme palečky a přejeme jim, aby i letošní  posádky byly stejně úspěšné.  D.CH.