Helpíkův pohár – máme 2. místo ve Středočeském kraji

přidáno: 7. 5. 2013 23:33, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 9. 5. 2013 8:21 ]

Helpíkův pohár je zdravotně - výchovná soutěž tématicky určena žákům pátých tříd základních škol (10 - 11 let). V tomto věku se děti učí mnoha potřebným dovednostem a začínají být schopny rozumově uvažovat. Rozvoj jejich myšlení a úroveň dosud získaných dovedností jim umožňuje jednoduchými postupy přispět k záchraně toho nejcennějšího - lidského života.
Krajská kola probíhají formou branného závodu na trati o délce cca 2 km. Na pěti zdravotnických úkolech si děti prověří, co vše si zapamatovaly a jak umí nabyté znalosti převézt do praxe. Každá úloha je připravována a sehrána tak, aby vypadala co nejvíc věrohodně. Ovazovat krvácející rány, ošetřovat popáleniny, kontrolovat zda člověk dýchá a resuscitovat na modelu musí všichni jako by to byla skutečnost. Jenom tak si děti mohou vyzkoušet, zda by takovou situaci zvládly.
Dne 7.5.2013 se žáci 5. třídy v zastoupení Radka Klementová, Tereza Krislíková, Jan Kozelský a Vojta Čaban zúčastnili krajského kola „Helpíkova poháru“. Jejich výkon byl na vysoké úrovni, naše žákyně se umístily na 2. místě a přivezly domů pohár. Ještě v letošním školním roce se děvčata zúčastní celostátního kola „Helpíkova poháru“. Držíme palce a blahopřejeme... LB

Zároveň patří velké poděkování vedoucí vychovatelce školní družiny L.Bártové, která naše děti ve svém volném čase připravovala. A že souhra celého týmu byla dokonalá, můžete vidět na videozáznamu. IV