Helpíkův pohár

přidáno: 23. 3. 2013 13:03, autor: Ivana Vávrová
Občanské sdružení Helpík je instituce akreditovaná MŠMT a většinu členské základny tvoří profesionální záchranáři. Hlavní činnost sdružení je výuka první pomoci v rámci projektu Helpíkův pohár. Jedná se            o zdravotně - výchovnou soutěž, která je určena žákům pátých tříd základních škol.
Úspěšnost a přitažlivost Helpíkova poháru spočívá především v tom, že dětem odbornou tématiku přednášejí profesionálové, kteří dětem předávají své dovednosti získané při každodenní práci.

Práce s dětmi je zaměřena na preventivní působení s cílem předcházení vzniku akutních stavů tam, kde je to možné a dále naučit děti základním a věku úměrným jednoduchým život zachraňujícím úkonům. Tématika je dětem předkládána nenásilnou a zábavnou formou.

Základní kolo této soutěže proběhlo na naší škole dne 22. března 2013 a zúčastnili se jej žáci 4. a 5. třídy. Vědomosti si ověřili v závěrečných testech a ti nejúspěšnější ( J.Kozelský, V.Čaban, M. Fejfarová, E. Plotnárková) budou naši školu reprezentovat  v krajském kole této soutěže, které se bude konat v květnu.
       Držíme jim palce a přejeme hodně úspěchů i v dalším kole.              D.Ch.
Viz video