Aktuality‎ > ‎Aktuality ZŠ‎ > ‎

S LOVCI NEBES až do nebes!

přidáno: 9. 12. 2015 2:48, autor: ivana.vavrova2@zsdrisy.cz   [ aktualizováno 9. 12. 2015 22:07 ]

 Na podzim 2015 se naše škola zapojila do soutěže pro mladé eko-šikuly Lovci nebes, kterou pořádá sokolnická organizace Falcopredonum.cz. První cena – třídenní pobyt v Krušných horách – nám nedala spát. Náročné úkoly po nás ovšem vyžadovaly stoprocentní nasazení. A naši žáčci se svých úkolů zhostili s příkladným nadšením. Posuďte sami.

Hned na začátku se nechali poučit odborníkem myslivcem nejen o životě ptactva, ale i o tom, jak náročné může být pro takového opeřence postavit si dům. A když už jsme byli při chuti, postavili jsme veliký domek pro užitečný hmyz. 

Ono dostat se z lavic na čerstvý vzduch, byla pro mnohé odměna sama o sobě. To se to pobíhalo po lese, to se to pátralo po sladkých dobrotách, které by zpestřily po náročném zimním půstu štědrovečerní tabuli našich zvířátek! Dýně i jablka jim jistě budou moc chutnat!

Se stejným elánem jsme se v družině pustili do výtvarných architektonických návrhů ptačích budek a krmítek. Nyní, když máme všichni naprosto jasno, jakou podobu má správná budka mít, doufáme, že nám s její výrobou pomohou ochotní tatínkové.

Domyslet, jak dopadne bajka s namyšleným krkavcem, nás ještě čeká. Máme ale inspiraci: pan myslivec nám velmi přiblížil život ptactva v našich lesích. Víme, že je čeká hostina ze šťavnatých bobulí, které jsme jim nasbírali!

Užili jsme si při práci spoustu legrace a těšíme se, až se zase budeme moci sejít v lese se zvířátky. Poznáváme tak nejenom přírodu, ale hlavně sami sebe!

                                                                                                                                 /JS/


Video YouTube


Comments