Exkurze Národní zemědělské muzeum

přidáno: 13. 12. 2019 12:38, autor: Kateřina Opatová
Ve středu 11. 12. jsme společně se školkou navštívili Národní zemědělské muzeum na Letné v Praze. V expozicích jsme našli řadu interaktivních prvků a aktivit vytvořených speciálně pro děti (od kvízů přes herní simulátory až ke šlapacím traktorům). Děti si mohly vše vyzkoušet "na vlastní kůži" a dostat se tak blíže vystaveným exponátům.
Muzeum má celkem 4 patra. Přízemí je místem pro všechny milovníky zemědělské techniky. V prvním patře jsme si prohlédli přírodní zdroje, díky kterým si člověk od nepaměti zajišťoval obživu. Druhé patro obsahuje expozici Zemědělství a Vodu v krajině. Třetí patro je věnováno gastronomii. Podívali jsme se i na střechu muzea, kde se nám otevřel krásný pohled na celou Prahu.

V druhé části programu pro nás bylo připraveno divadlo s ekologickou tematikou. Zhlédli jsme pohádku Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla. Na závěr proběhlo interaktivní představení Betlém za účasti dětí ze školky i školy.