Dubnová dobrodružství nejsou žádný apríl!

přidáno: 26. 4. 2015 3:27, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 28. 4. 2015 8:19 ]

Hned tři skvělá setkání čekala v dubnu letošního roku na ty nejmladší i na ty větší děti z MŠ a ZŠ Dřísy. Náramně jsme si je všichni užili!

Nestává se často, aby si kluci a holky mohli vyzkoušet opravdovou neprůstřelnou vestu, anebo se mohli posadit za volant zásahového policejního vozidla. Přesně takovou příležitost jsme dostali během návštěvy policie ČR v naší škole. Nádavkem jsme se dozvěděli spoustu senzačních informací o tom, jak se vyhnout malérům malým i velkým. Děti na oplátku přesvědčily muže a ženy zákona (s pomocí jejich přístroje na měření hladiny alkoholu v krvi) o tom, že jsou ve svém útlém věku stále ještě všichni naprostí abstinenti.
    Probouzející se příroda byla tématem druhé dubnové akce. Vyrazili jsme do divočiny, abychom se za doprovodu zkušeného lesníka Jirky dozvěděli něco o skutečné lesní moudrosti. Teď už víme, že poznání přírodních zákonů nám toho řekne mnoho i o nás samotných. Věříme také, že lesní zvířátka ocenila nová obydlí, která jsme jim s nasazením veškerého umu vybudovali.
    Zlatý hřebem měsíce dubna byla ukázka dravců. Kdo to sám nezažil, nikdy nepochopí, jaký je to pocit, když vám na ruce přistane tajuplná sova pálená anebo mocný orel stepní. Pohled na letícího výra velkého nám (kromě připomínky důležitosti vyjmenovaných slov po „v“) přinesl také poznání, že některým věcem člověk porozumí docela snadno. Stačí, když k nim natáhne ruku... /JS/

Video YouTube