Důležité upozornění !!!

přidáno: 28. 11. 2014 4:05, autor: Ivana Vávrová
Oznamujeme, že se v naší škole objevilo onemocnění s názvem „ruka – noha – ústa“. Jedná se o vysoce nakažlivé enterovirové infekční onemocnění. Přenáší se kapénkovou či orofekální cestou. Inkubační doba je 3 až 6 dní. Obvykle u dítěte dochází k uzdravení a zhojení do 10 dnů od propuknutí nemoci.
Prozatím máme potvrzený 1 případ tohoto onemocnění (příznaky byly u žáka pozorovány od středy 26. 11.). Sledujte proto své děti, a pokud by se u nich objevil některý z níže zmíněných příznaků, neposílejte je, prosím, do školy a co nejdříve s nimi zajděte k lékaři. Je nutné zabránit dalšímu šíření tohoto onemocnění ve škole a ve školce. O případném onemocnění Vašeho dítěte nás prosím neprodleně informujte.

Příznaky:
Zpočátku zvýšená teplota či nevolnost
Bolest v krku
Bolest břicha
Později afty v dutině ústní
Vyrážka kolem úst na rukou a na nohou (někdy silně svědivá)

Děkujeme Vám za spolupráci!