Aktuality‎ > ‎Aktuality ZŠ‎ > ‎

Divadelní představení Mauglí

přidáno: 21. 10. 2014 2:46, autor: ivana.vavrova2@zsdrisy.cz
Dne 20. 10. 2014 navštívila celá ZŠ Dřísy Divadlo GONG v Praze. Všichni jsme byli zvědaví na hudební komedii Mauglí. Na začátku hry jsme byli přeneseni do indické džungle, kde se nám představilo společenství zvířat s osobitými charakterovými rysy, mezi nimiž vyrůstá malý chlapec Mauglí. Objevují se zde vlci, v jejichž čele stojí zásadový Akéla, který je zároveň vládcem džungle. Také zde můžeme vidět Mauglího učitele medvěda Balů, věčně upovídané opice, které nemají žádný řád a nectí zákony, hada Ká, šakala, který se v průběhu děje změní ze záporné postavy v kladnou, či Mauglího úhlavního nepřítele tygra Šér Chána.
Příběh Mauglího je plný dobrodružství, nebezpečí, zákeřných nástrah, ale také humoru a zřetelného morálního poslání. Dovádí nás až k úvahám o vládě, zákonech a vztazích mezi lidmi, kterým často chybí vzájemná úcta a tolerance. Bohatá inscenace je doplněna písničkami, jejichž melodie nám určitě nadlouho utkví v paměti: „ Jsme jedné krve, ty i já… “
Hra se nám všem líbila a budeme se těšit na další představení v Divadle GONG, do kterého se podíváme koncem ledna na představení Devatero pohádek.
Na závěr bych chtěla poděkovat dětem za jejich chování, které bylo ve srovnání s žáky ostatních škol opravdu vzorné. HK
  viz video
Comments