Den Země - projektové vyučování 19. 4. 2013

přidáno: 21. 4. 2013 7:50, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 21. 4. 2013 10:39 ]

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně slaví 22. dubna. Původně se Den Země týkal pouze USA, ale v roce 1990 se k Americe připojil zbytek světa a 22. duben se stal Mezinárodním dnem Země. Jde o ekologicky motivovaný svátek. Upozorňuje lidi na dopady ničení životního prostředí a na nutnost třídit a recyklovat odpad. Letošní kampaň je věnovaná vodě. Organizace spojených národů vyhlásila letošek „Mezinárodním rokem vodní spolupráce“.

I naše škola oslavila Den Země – a to prací. Ti nejmladší se zdokonalovali v třídění odpadu, třeťáci uklízeli a zvelebovali okolí školy. Čtvrťáci a páťáci čistili přístupovou cestu ke kapličce a naši přírodovědci (skupina složená ze žáků 3. – 5. třídy) zkoumali donesené vzorky vody (a že se jich sešlo). Své bádání pozorně zapisovali a vyhodnocovali. Vše bude sloužit jako podklad pro závěrečnou zprávu republikového projektu „Živá voda “, kam jsme se přihlásili. Všichni jim budeme koncem května držet palce, protože jejich projekt bude v Praze vyhodnocen.

A jak jsme si v pracovní pátek vedli? Vše můžete vidět na našem videu….. DCH