Jak jsme dělali průkaz cyklisty

přidáno: 1. 6. 2017 9:08, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 6. 6. 2017 8:27 ]
  V úterý 30. 6. 2017 jsme se sešli na vlakovém nádraží ve Dřísech a cestovali do Neratovic s cílem – udělat „řidičák“ na kolo.
V batůžku jsme měli helmu, chrániče a nezbytné jídlo a pití.Na dopravním hřišti se nás ujala paní Eva Kouřilová z Autoškoly Veltrusy, která nám vysvětlila dopravní situace a dala potřebné informace k bezpečné a zdařilé jízdě. A tak polovina z nás jezdila na kole a druhá polovina plnila funkci policistů, zapisovala chyby a sčítala trestné body. Potom jsme se vyměnili.Snažili jsme se dodržovat dopravní předpisy, správně určovat dopravní značky.Přesvědčili jsme se, že rychlost není tak důležitá. Uspěli jsme i v jízdě zručnosti. Všichni jsme si domů přivezli Průkaz cyklisty.
                                                                                                                                                     Žáci 4. a 5. třídy ZŠ Dřísy

Video YouTube