MODRÝ DEN aneb osvětová kampaň POROZUMĚT AUTISMU 2016

přidáno: 4. 4. 2016 20:40, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 5. 4. 2016 5:31 ]

V pátek   1. 4. 2016 se celá školka a škola oblékla do modré barvy, aby se připojila k této celosvětové kampani a  vyjádřila podporu dětem s autismem, rodinám, asistentům a organizacím, které těmto dětem vytrvale a trpělivě pomáhají. Během školního programu jsme dětem vysvětlili co to autismus je, společně jsme si zazpívali, propojili jsme se vyrobeným papírovým řetězem i držením za ruce, nafukovali společně modré balónky. Tím vším jsme chtěli vyjádřit solidaritu s autistickými dětmi a jejich rodinami a vzkázat, že s nimi chceme hledat společnou řeč a být jejich pomocníky, průvodci a kamarády.

Porucha Autistického Spektra ve zkratce PAS a nejvíce známo pod označením autismus.

Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch dětského mentálního vývoje. Jedná se o vrozenou poruchu některých mozkových funkcí. Důsledkem poruchy je, že dítě nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. V praxi to znamená, že dítě má narušen duševní vývoj v oblasti komunikace, sociální interakci a představivosti.“

Každé dítě je dar, každé dítě přináší radost a každé dítě si zaslouží být milované, mít přátelé.

Video YouTube