Beseda se spisovatelem

přidáno: 14. 2. 2020 2:37, autor: Kateřina Opatová
Včera 13. února 2020 k nám přijel na čtvrtou hodinu místo přírodovědy pan spisovatel Ondřej Hník. Ptali jsme se ho na různé otázky ohledně psaní knih a podobně. Mezitím jsme si posílali několik jeho knížek, což byly knihy pro dospělé, pro děti a leporela pro nejmenší děti. Dozvěděli jsme se, že někdo píše knihu pár hodin a někdo celý život. Když se kniha dopíše, pošle se do nakladatelství (např. Albatros, Mladá fronta, Moba atd.). Dále jsme se dozvěděli, že se desky na knížky vyrábí z tvrdého papíru, kam se nalepí papír, na kterém je vytištěný obrázek a ještě se tam dá nakonec taková speciální fólie. Nebylo tam asi nic, co by se mi nelíbilo. Právě teď pan spisovatel píše knihu o kočkách a asi za měsíc vyjde kniha s názvem Můj atlas Evropy. Jeho nejprodávanější kniha je Můj atlas Česka, který si koupilo přibližně 4 500 lidí. (Sofie L.)

Vyprávění od pana spisovatele bylo velmi zajímavé a hodně poučné. Dětem se nejvíce líbila leporela. (Julie R.)

Navštívil nás pan spisovatel Ondřej Hník. Zjistili jsme, že se knížka může udělat za jeden den nebo za celý život jen jedna. A můžeme klidně i my děti poslat svou knihu do nakladatelství. (Václav Š.)