Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná

přidáno: 20. 5. 2017 2:06, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 22. 5. 2017 1:41 ]

V pondělí  15. 5. 2017 do naší školy přijelo Divadélko pro školy z Hradce Králové, které patří k nejvytíženějším hereckým souborům v České republice. Herci k nám přijeli s kombinovaným loutkohereckým představením „Bajky pana Ezopa aneb Dávná moudra věčně platná“, ve kterém dětem představili několik bajek (např. Zajíc a želva, Liška a vrána).

Děti se nejdříve seznámily s postavou antického mudrce Ezopa, který je celým představením provázel.  Každá bajka měla užitečné ponaučení – např. „Jen skutky mluví za tebe, netřeba se chlubit.“, „Dávej si pozor na lichotky, které mnohdy nejsou myšleny vážně.“.  Celé představení se dětem líbilo a herce odměnily dlouhým potleskem.

Video YouTube