Advent - projektový den, vánoční jarmark, rozsvícení stromečku

přidáno: 29. 11. 2015 9:15, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 30. 11. 2015 6:22 ]

PROJEKTOVÝ DEN 27.11.2015 na téma Vánoce

V pátek se vánoční nálada rozhostila v celé škole, všichni se usmívali a bylo znát jemné napětí, jak to k těmto svátkům neodmyslitelně patří. Třídní učitelky se svými třídami tvořily tématické výrobky a všichni společně poslouchali  vánoční koledy.  Prvňáčkové si vyrobili barevný svícínek z cukru a kávy, druháčci pilně pracovali na skládané hvězdě, třetí třída věnovala své úsilí výrobě krásných přáníček a čtvrťáci s páťáky obsadili pozice v jídelně, kde pekli vanilkové rohlíčky a louskali vlašské ořechy. Postupně se každá třída přemístila do nejvyššího patra, kde ve třídě IV. a V. ročníku měly své království paní Rejšková a slečna Nazorová. Díky jejich veliké trpělivosti a nadšení si každý žák vyrobil překrásný závěsný věnec. Velice jim oběma děkujeme, že věnovaly svůj čas našim žákům a ti si tak mohli domů odnést nejen originální dekoraci, ale především radost z vydařeného díla.    Více viz. video.  L.K.

ROZSVÍCENÍ STROMEČKU 28.11.2015

Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku u obecního úřadu v Dřísech se neslo ve velmi příjemné atmosféře, a ačkoliv počasí nebylo ideální, byli všichni usměvaví, stateční a vydrželi až do konce. Žáci z naší školy si pro tuto slavnostní příležitost, ve školní družině, připravili vystoupení složené z čertovských a vánočních básniček a také ze známých koled. Na kytaru je doprovázela paní učitelka Skýpalová. Žáci IV. a V. třídy se ujali prodeje vlastních i darovaných výrobků a nutno je pochválit, vedli si úžasně. Děkujeme vystupujícím za skvělou reprezentaci a přejeme všem krásné a pohodové  Vánoce. Nahlédněte do sekce video….. L.K.

Video YouTube