17. 12. 2015 - vánoční besídka

přidáno: 17. 12. 2015 14:01, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 19. 12. 2015 8:41 ]
Od Čajkovského přes Čapka a Hrubína až po Macarenu a Svěráka s Uhlířem – tak pestrý byl program letošní vánoční besídky v ZŠ Dřísy. Na vystoupení svých dětí se přišel podívat snad každý rodič, prarodič či příbuzný a tělocvična naší školy doslova praskala ve švech. A nutno říci, že se bylo vážně na co dívat!

Nelehký úkol připadl Veronice Novákové a bratrům Holečkovým, kteří měli ve svém úvodním proslovu za úkol shrnout, jak na naší škole proběhl celý kalendářní rok 2015. Učinili tak bezchybně – ve verších a s potřebnou elegancí.

Vydařené vystoupení žáků 1. ročníku na motivy veršované pohádky Františka Hrubína Paleček a jeho kamarádi nám všem alegoricky ukázalo, jak důležitá je spolupráce a že jeden bez druhého nic nezmůžeme. Následná pocta Petru Iljiči Čajkovskému v podání žáků 4. a 5. ročníku jasně dokázala, že na naší škole nezanedbáváme ani výuku klasické hudby a tanců.

Po hlubokém kulturním zážitku na scénu vtrhli druháci a v dokonalých kostýmech předvedli šmoulí branné cvičení a Macarenu, tance, které způsobily, že si i dychtivé publikum začalo podupávat do rytmu.

Abychom se všichni trochu zklidnili a učinili zadost nejen dospělé, ale i té nejmladší části publika, nastoupili na scénu žáci 3. ročníku s dramatizací oblíbené Čapkovy pohádky Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort.

Poslední chvíle slávy nemohly patřit nikomu jinému než našim čtvrťákům a páťákům. Za pomoci skladby Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka předvedli, že vyjmenovaná slova pro ně nepředstavují žádný problém a že ve zmiňovaném 6. ročníku rozhodně uspějí. Na závěr se v tělocvičně sešli všichni žáci naší školy a za doprovodu kytary a dalších hudebních nástrojů zapěli vánoční písně a koledy.

Milí rodiče, rádi bychom Vám poděkovali za hojnou účast a za Vaši podporu jak při vystoupení, tak během jeho předchozího nácviku. Bez Vás a Vašich skvělých nápadů na kostýmy by vystoupení nikdy tak dobře nedopadlo. Doufáme, že jsme na Vás dokázali udělat dojem a přenést vánoční náladu, která na naší škole v posledních dnech panovala, a že jsme Vám poskytli radost, dojetí i pořádnou zábavu. Není zřejmě náhoda, že po skončení vystoupení mnozí odcházeli domů za pobrukování si ústřední melodie Labutího jezera...

/JS/

Video YouTube