Aktuality‎ > ‎

Aktuality ZŠ

Krásné prázdniny!

přidáno: 1. 7. 2019 1:54, autor: Kateřina Opatová

Loučíme se poslední táborákovou fotkou ze školy v přírodě a za celý kolektiv ZŠ i MŠ přejeme všem dětem i rodičům pohodové prázdniny! Sejdeme se opět 2. září v 8:00 v tělocvičně ke společnému zahájení nového školního roku 2019/2020.

Staré fotky pro 5. ročník

přidáno: 1. 7. 2019 1:49, autor: Kateřina Opatová

V albu si můžete prohlédnout všechny fotky, které se nám podařilo během posledních let nashromáždit. O přihlašovací údaje si pište na email opatova.katerina@seznam.cz (i v případě, že máte problém s přístupovými údaji ke kterémukoliv albu). Všechna ostatní alba mají stejné přihlašovací údaje. Jen toto album má jiné heslo, aby byly fotky dostupné jen žákům 5. ročníku.

přidáno: 27. 6. 2019 12:45, autor: Kateřina Opatová

Upozorňujeme na výskyt pedikulózy u dětí, které byly na ŠVP. Prosíme o kontrolu.

Příjezd ze ŠVP

přidáno: 27. 6. 2019 5:34, autor: Kateřina Opatová

Příjezd ke škole v 15:30.

ŠVP - den čtvrtý

přidáno: 26. 6. 2019 8:52, autor: Kateřina Opatová

Dnešní dopoledne jsme strávili v Monkey parku - lanový park v Peci pod Sněžkou. Překonali jsme strach z výšek a užili jsme si dopoledne na různých překážkách. Prošli jsme se po městě, koupili jsme si zmrzlinu, abychom překonali úmorné vedro, které panuje i zde v horách. Odpoledne jsem plnili v týmech různé úkoly - pracovali jsme s mapou, kreslili jsme komiks a hráli jsme hru Myslím si zvíře. Po večeři nás čeká táborák.

Zítra je plánovaný odjezd ve 13 hodin. Příjezd ke škole cca v 15:30. Sledujte, prosím, aktuality, dáme vědět přibližně půl hodiny před příjezdem.

ŠVP - den třetí

přidáno: 25. 6. 2019 10:41, autor: Kateřina Opatová   [ aktualizováno 26. 6. 2019 1:56 ]

Dnešní den byl ve znamení olympijského klání. Všechny týmy soutěžily v deseti netradičních disciplínách. Prvním úkolem bylo složit vlaštovku, kterou se následně házelo. Na tomto stanovišti jsme si všichni vyzkoušeli i hod raketkou. Na dalším stanovišti jsme házeli kriketovým míčkem na kuželky a kroužky na kužel. Vyzkoušeli jsme si i střelbu z luku a z kuše. Netradiční pro nás byl skok do dálky pozadu a slalom s pingpongovým míčkem na lžíci. Poslední disciplíny byly na čas - postoj čápa a dřepy.

Jak to vše dopadlo?
1. místo Dravci
2. místo Opatíci
3. místo Jupíci
4. místo Drsná telata
5. místo Méďové

Vše proběhlo podle zásad fair play. Užili jsme si sportovní dopoledne a nyní nás čeká diskotéka - rozloučení s našimi páťáky.

ŠVP - den druhý

přidáno: 24. 6. 2019 8:48, autor: Kateřina Opatová

Jak se zpívá "V nohách mám už tisíc mil..", tak my si můžeme po dnešku zpívat "V nohách mám už 15 km..". Všichni se bezvadně drželi a skvěle zvládli dnešní výstup na Sněžku a procházku po Krkonoších. Poté následovala přednáška s Horskou službou. Právě čekáme na večeři, po večeři budeme malovat týmové vlajky a vymýšlet pokřik pro zítřejší olympijské hry. Po dnešním náročném dni už se všichni těšíme do postelí.

P. S. Všechny děti pozdravují, domů se těší, ale nikdo nepláče. Tak o ně nemějte strach! Vše zvládají na 1*.

Sice nás to trošku zmohlo, ale stálo to za to!

ŠVP - den první

přidáno: 23. 6. 2019 13:03, autor: Kateřina Opatová

Zdravíme všechny maminky a tatínky a hlásíme, že u nás je vše v pořádku. Zvládli jsme jak cestu, tak pořádný výšlap k chatě. Po obědě (vývar, kuřecí řízek s bramborem) jsme se rozdělili do pěti týmů. V týmech budeme plnit všechny úkoly, které nás po celou dobu školy v přírodě čekají. Odpoledne jsem se byli projít v lese, stavěli jsme domečky pro zvířátka. Po večeři (špagety s boloňskou omáčkou) měl každý tým za úkol vymyslet si svůj název a namalovat si týmová trička. Píšeme si i deníček, abychom nezapomněli na zážitky, které tu na nás čekají. Nyní už všechny děti leží v postýlkách, někteří už dokonce spí a nabírají síly na zítřejší výstup na Sněžku.

ŠVP - 1. den

přidáno: 23. 6. 2019 4:17, autor: Kateřina Opatová