Aktuality‎ > ‎

Aktuality ZŠ

Sběr papíru a víček

přidáno: , autor: Kateřina Opatová

Seminář Budeme mít prvňáčka.

přidáno: 14. 1. 2020 3:50, autor: Kateřina Opatová

Srdečně zveme všechny rodiče budoucích prvňáčků na seminář Budeme mít prvňáčka.

Odemykání dětského potenciálu

přidáno: 8. 1. 2020 6:23, autor: Kateřina Opatová

Milí rodiče,
srdečně Vás zveme na přednášku pana Jana Mühlfeita Odemykání dětského potenciálu, kde se dozvíte, jak můžete prostřednictvím pozitivní psychologie působit na své děti.
V případě zájmu prosíme o registraci na e-mailu kotatkova@strednipolabi.cz

Beseda se spisovatelem Ondřejem Hníkem

přidáno: 8. 1. 2020 1:12, autor: Kateřina Opatová

Dne 13. 2. proběhne beseda s panem spisovatelem Ondřejem Hníkem. Knihy od autora je letos nutné objednat a zakoupit předem. V případě zájmu o některou z knih, prosíme o nahlášení p. uč. Opatové nejpozději do 17. 1. Pan spisovatel knihy dětem s věnováním podepíše. Cena besedy 40 Kč (odevzdávejte třídním učitelům).

Vybírat můžete z těchto knih:
  • Můj atlas Česka 239 Kč,
  • Malý český poutník 199 Kč,
  • Malý pražský chodec 199 Kč.
V příloze si můžete přečíst medailonek autora.

POZOR ZMĚNA!

přidáno: 7. 1. 2020 1:31, autor: Kateřina Opatová

Třídní schůzky se budou konat 21. 1. od 17 hodin!

Vánoční přání

přidáno: 20. 12. 2019 3:39, autor: Kateřina Opatová

Za celý kolektiv ZŠ a MŠ přejeme všem dětem a rodičům krásné prožití svátků vánočních a úspěšný rok 2020!

Důležité informace k placení obědů a školného za družinu

přidáno: 19. 12. 2019 2:51, autor: Kateřina Opatová

PŘI KAŽDÉ PLATBĚ VŽDY DO POZNÁMKY UVÁDĚJTE ÚČEL PLATBY A JMÉNO ŽÁKA! Bez těchto informací není možné platby správně přiřadit.

Vážení rodiče,
v současné době z technických důvodů měníme způsob úhrady obědů. Částka za obědy bude splatná vždy do konce měsíce předcházejícího (tzn. do konce prosince na leden). Částku je možné uhradit převodem na účet č. 289105435/0300, do zprávy pro příjemce uveďte jméno strávníka.

Vzhledem k tomu, že na stravném byly zjištěny velké nedoplatky, nebylo prosincové školné odečteno z Vaší platby. Zároveň budeme nově účtovat školné za družinu na pololetí školního roku. Proto za 1. pololetí šk. roku 2019/2020 prosíme o úhradu částky 200,- do konce prosince a za 2. pololetí školního roku 2019/2020 prosím uhraďte částku 500,- do konce měsíce ledna 2020. Obě částky zašlete na účet: 123706214/0300, do zprávy pro příjemce uveďte družina + jméno dítěte.

Děkujeme za pochopení a součinnost.

Kroužek informatiky

přidáno: 16. 12. 2019 3:08, autor: Kateřina Opatová

Kroužek informatiky se ve středu 18. 12. koná v čase 12:30-14:00 (náhrada za 11. 12.).

Vánoční tvoření ve 4. třídě

přidáno: 16. 12. 2019 0:38, autor: Kateřina Opatová

Poslední listopadový pátek nás na výtvarku navštívila paní Hana Košová, maminka našeho spolužáka Matyho a naučila nás novou papírovou techniku.
Viděli jsme totiž jí vyrobený vánoční stromek a zatoužili jsme si ho taky vyrobit. A tak naše třídní neváhala a oslovila maminku Matyho, která ráda přišla. Pod jejím vedením jsme zhotovovali na špejlích papírové roličky. Když jich bylo dost, pustili jsme se do tvoření. Někdo byl šikovný, jiný méně. Někteří z nás pracovali samostatně, někteří ve dvojici. Nakonec jsme stromek nastříkali bílou barvou a ozdobili ozdobami, které nám paní Košová darovala.
Moc děkujeme mamince Matyho a těšíme se na další tvoření.
Za všechny čtvrťáky Eliška a Nela

Exkurze Národní zemědělské muzeum

přidáno: 13. 12. 2019 12:38, autor: Kateřina Opatová

Ve středu 11. 12. jsme společně se školkou navštívili Národní zemědělské muzeum na Letné v Praze. V expozicích jsme našli řadu interaktivních prvků a aktivit vytvořených speciálně pro děti (od kvízů přes herní simulátory až ke šlapacím traktorům). Děti si mohly vše vyzkoušet "na vlastní kůži" a dostat se tak blíže vystaveným exponátům.
Muzeum má celkem 4 patra. Přízemí je místem pro všechny milovníky zemědělské techniky. V prvním patře jsme si prohlédli přírodní zdroje, díky kterým si člověk od nepaměti zajišťoval obživu. Druhé patro obsahuje expozici Zemědělství a Vodu v krajině. Třetí patro je věnováno gastronomii. Podívali jsme se i na střechu muzea, kde se nám otevřel krásný pohled na celou Prahu.

V druhé části programu pro nás bylo připraveno divadlo s ekologickou tematikou. Zhlédli jsme pohádku Kterak čtyřhlavý drak Yrav Yvolrak pozřel Karla. Na závěr proběhlo interaktivní představení Betlém za účasti dětí ze školky i školy.