Únor v ŠD

přidáno: 2. 3. 2017 23:33, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 5. 3. 2017 20:35 ]

Na začátku února jsme s dětmi strávili mnoho času venku na sněhu. Při tematickém dni LIDSKÉ TĚLO – si děti sestavily kostry, dozvěděly se, kolik máme kostí a další důležité informace o našem těle. V průběhu února se začalo tvořit na velikonoční jarmark. Z papíru děti tvořily košíky a ze slaného těsta velikonoční zajíce a vejce. V rámci kreativního tvoření měly děti možnost si vyzkoušet práci s kynutým těstem. Děti si samy válely těsto a vykrajovaly vdolečky, které si po zpracování ozdobily a snědly. Ke konci měsíce se děti seznámily s masopustními tradicemi, což bylo završeno maškarním rejem. Děti se na maškarní pečlivě připravily, masky měly nádherné. Karneval byl plný soutěží a tance.

Video YouTube