Květen a červen u nás v družině

přidáno: 24. 6. 2015 20:29, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 2. 9. 2015 9:22 ]
Ani poslední týdny školního roku děti v družině nezahálely. Měli jsme v družině výstavu oblíbených knih dětí, o kterých nám dovedly krásně vyprávět. Četli jsme z nich úryvky a nakonec děti vybraly knihu, ze které si společně četly.Knihy, které přečetly, si zapisujeme do čtenářského deníku, jenž je obohacen ilustracemi dětí.
Děti se bavily při soutěži v poznávání pohádek, zde musely nejprve složit obrázek, dále říci název pohádky a nakonec domalovat.
Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet šití a poté vyrobit srdíčko pro radost maminek.
V jedné chvíli jsme měli družinu plnou autorů knížek. Děti na předpřipravené předlohy k těmto knihám napsaly svůj příběh. Někdo našel zalíbení v kreslení příběhu, jiný naopak v psaní. Všechny knihy byly velmi povedené.
Děti si opět vyzkoušely kresbu mandaly, což se stalo oblíbenou činností.
Barevná rýže se setkala s velkým ohlasem a kromě tvorby krásných obrázků si děti mohly zahrát na Popelku a třídit rýži dle barev.  AV