Dubnová družina

přidáno: 4. 5. 2016 10:43, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 7. 5. 2016 16:05 ]

Tradičně je duben měsíc bezpečnosti, proto ani družina nebyla pozadu.Věnovala se této preventivní činnosti jako např. vycházka po okolí s určováním dopravních značek, výroba mapy naší obce a dopravních prostředků a také preventivní program s úžasným psem Sorbonem.  Také děti vyrobily strašáka do políčka, aby ptáčkové nevyzobali zasetá semínka. Celý týden jsme se věnovali tématu Naše planeta, které bylo celou školou zakončeno projektovým dnem Den Země. Děti se seznámily s různorodostí života na Zemi, pracovaly s globusem a encyklopediemi a ve skupinkách vytvořily jednotlivé kontinenty s jejich typickými znaky. V závěru měsíce některé děti „ přivítaly „ konětopské občánky s krátkým kulturním pásmem. Sklidily za to velikou pochvalu od konětopské paní starostky. I my jim děkujeme za úžasnou reprezentaci školy.  A samozřejmě jsme chodili ven, většinou na školní zahradu, kde se děti věnují volným hrám a relaxaci.

Video YouTube