Družina v březnu

přidáno: 5. 4. 2017 7:01, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 9. 4. 2017 13:33 ]
  Od září děti v družině pravidelně čtou a nebylo tomu jinak ani v březnu. Někdy jen tak pro sebe, někdy pro ostatní děti a každý den chodí po obědě číst 2 dobrovolníci našim nejmenším do školky, aby se jim lépe usínalo.
 V průběhu měsíce jsme s dětmi připravili pásmo básniček, kterými děti přivítaly nové občánky obce Dřísy. Vystoupení se jim povedlo a nejlepším oceněním pro ně byl velký potlesk.
 Když bylo ošklivé počasí, děti pilně vyráběly drobnosti pro velikonoční jarmark. Společně tvořily ze slaného těsta, z papíru a ze sádry. Na všech výrobcích si daly velmi záležet. Zda se jim povedly – to můžete posoudit na jarmarku, který se uskuteční v naší obci v pátek 14. 4. 2017. Jak vykouklo sluníčko, začaly děti pilně pracovat na školní zahrádce – připravovaly záhonky, vozily hlínu, sázely brambory a narcisky. Jarním úklidu zahradního domku a altánu – to byla další činnost družinových dětí. Své ruce děti přiložily k dílu i při přípravě a vlastní realizaci hmatového chodníku.
 Na konci měsíce jsme děti přihlásili do soutěže ,,Coolinaření se Zdravou 5“. Jedná se o celorepublikovou dětskou kuchařskou soutěž, která je pořádaná již několik let. Naše děti se jí účastní letos poprvé. Úkol zněl: „ Připravte zdravou svačinu a koho na ni pozvete.“ Do soutěže jsme poslali za školní družinu 4 týmy. Každá třída vyslala do kuchařského klání 1 tým. Jak obstály ve velké konkurenci, o tom vás budeme informovat.  Za svou pracovitost a píli si od nás všechny děti zaslouží velkou pochvalu. LN, LM

Video YouTube