Březen – v družině za kamna „nelezem“

přidáno: 31. 3. 2016 12:29, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 5. 4. 2016 20:22 ]

Naopak, měli jsme bohatý program. Měsíc knihy jsme oslavili četbou oblíbených knížek, které děti průběžně nosily do družiny. A také výrobou originálních „ francouzských „ záložek. Opět jsme vycestovali do kina Neratovice, tentokrát na českou pohádku Řachanda. Velkým tématem byly očekávané Velikonoce, seli jsme osení, vyráběli ozdobné košíčky, zápichy do květináčů a zlatým hřebem byla soutěž o NEJ…velikonoční kraslici.  Hlasovaly děti ze školy i školky a několik paní učitelek. Letošní ročník ovládli Mimoni a netradiční zdobící  technika „ krouceného „ papíru.  Umístění: 1. místo: Veronika Nováková (Mimoň z bavlnky ), 2. místo: Adélka Ratkovská (květinové vejce z papíru ), 3. místo: Lucka Kopejsková  (malovaný Mimoň ) – vše viz. video. A aby ta spousta krásných zdobených vajíček neskončila v krabicích, ozdobili jsme si jimi školní zahrádku, kam nám pan školník připevnil břízku. Několik kraslic jsme věnovali obecnímu úřadu. V závěru měsíce si děti ve skupinkách vyluštily „ jarní křížovku“ a vyráběly papírové sedmikrásky, které se jim náramně povedly. Huráááá, je tady jaro !!!

Video YouTube