Aktuality‎ > ‎

Aktuality ŠD


Únorová družina

přidáno: 11. 3. 2020 3:09, autor: Kateřina Opatová

Měsíc únor nám nepřál se sněhem, a tak děti neměly možnost vyzkoušet si různé hry na sněhu. 
Čekalo nás téma profese a řemesla. Společně jsme si vyzkoušeli různé hry, pantomimu, hádanky, malování a další.
Další téma byl Valentýn - děti si vyrobily srdíčko z vlny a přáníčka. A bylo na dětech, koho výrobkem obdarují. Do konce měsíce nás čekal masopust a výroba masek. Před jarními prázdninami jsme si udělali karneval a spojili ho s kreativním tvořením, kde si děti připravily malé pohoštění z ovoce a jednohubky. 
Kluci a holky z družiny 

Lednová družina

přidáno: 3. 2. 2020 12:47, autor: Kateřina Opatová

Po Vánocích jsme se všichni vrátili ve zdraví do školy, plní dojmů a zážitků. Děti si malovaly a vyprávěly, co všechno se odehrálo za dobu volna. V lednu nás čekalo téma přátelství. Povídali jsme si o tom, jak se k sobě máme chovat, jak ostatním pomáhat. Nato navazoval tematický den "Stop agresivitě". Hlavním úkolem bylo zamyslet se nad tím, jak se všichni chováme. Děti se rozpovídaly o tom, co se jim nelíbí, s kterým kamarádem si nerozumí a jak případné neshody řešit. 
Na konci měsíce nás ale čekalo něco příjemnějšího, pekli jsme sladké a slané šneky z listového těsta. Tady se nám potvrdilo, jak umíme všichni společně pracovat.
Kluci a holky z družiny

Sběr starého papíru a víček z PET lahví

přidáno: 8. 1. 2019 9:59, autor: Monika Šulcová

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

A VÍČEK Z PET LAHVÍ

ZŠ a MŠ vyhlašuje sběr starého papíru a plastových víček z PET lahví

 (ne z úklidových prostředků, aviváží atd.)

TERMÍN PRO DOVOZ SBĚRU DO ŠKOLY:

     21.1.2019 – 31.1.2019

Sběr se dodává do školní družiny.

Zde se současně nahlašuje hmotnost papíru či víček paní vychovatelce, která vede potřebnou evidenci.

Tři nejaktivnější ročníky čeká zasloužená odměna.

                           

Sběr starého papíru a PET víček

přidáno: 10. 9. 2018 4:08, autor: Monika Šulcová

SBĚR STARÉHO PAPÍRU

A VÍČEK Z PET LAHVÍ

ZŠ a MŠ vyhlašuje sběr starého papíru a plastových víček z PET lahví

 (ne z úklidových prostředků, aviváží atd.)

TERMÍN PRO DOVOZ SBĚRU DO ŠKOLY:

     11.9.2018 – 20.9.2018

Sběr se dodává do školní družiny.

Zde se současně nahlašuje hmotnost papíru či víček paní vychovatelce, která vede potřebnou evidenci.

Tři nejúspěšnější ,,sběrače“ a nejaktivnější ročník čeká zasloužená odměna.

                           

Jaro v družině

přidáno: 23. 4. 2018 3:41, autor: Dagmar Chalupová

        Březen je svátkem jara a my jsme ho společně přivítali i ve školní družině. Společnými silami jsme začali vyrábět věnečky, košíčky a spousty dalších drobností na velikonoční jarmark. K Velikonocům patří i naše společné vystoupení při výstupu na Cecemín, které se uskutečnilo v neděli 1. 4. 2018. Jarně jsme vyzdobili družinu a už jsme se moc těšili, až začne to pravé jarní počasí. Hned, jak nám počasí dovolilo, jsme začali pracovat na školní zahradě. Po zimě nás čeká mnoho práce, ale my se nebojíme. Každou práci spolu vždy zvládneme.                                    Kluci a holky ze školní družiny.

Masopustní družina

přidáno: 5. 4. 2018 5:01, autor: Dagmar Chalupová

Únor je obdobím masopustu, o kterém jsme si společně povídali. Zjistili jsme, že je mnoho věcí, které se váží k Masopustu a které ještě neznáme. Proto je dobré si o nich povídat. K tomuto období patří masky, maškarní bál a to byla pro nás výzva. Vyrobili jsme si masky a uspořádali masopustní odpoledne, které proběhlo v tělocvičně.

Celý měsíc nám počasí moc nepřálo, ale i tak jsme se snažili o pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu.

Únor byl velmi krátký, měli jsme jarní prázdniny a tak nám tento měsíc velmi rychle utekl.

Kluci a holky ze školní družiny

Leden v družině

přidáno: 5. 4. 2018 4:59, autor: Dagmar Chalupová

Když jsme se všichni znovu sešli po Vánocích v družině, byli jsme plni dojmů z dárečků, které na nás čekali doma pod stromečkem. Téměř každý z nás vyprávěl, jak chvíle volna prožil. Protože někteří z nás odjížděli se školou na hory, zopakovali jsme si, jak se správně v zimním období oblékat, které sporty patří do tohoto období.

„Tři krále“ jsme přivítali společným malování a povídáním. Obrázky jsme pak použili pro výzdobu družiny.

Při tematickém dni „Agrese“ bylo naším hlavním úkolem se zamyslet nad svým chováním. Ve dvojicích jsme si předvedli agresivní - tedy nesprávné chování. Tento den byl pro nás velmi poučný a nutí nás se zamyslet, jak se chováme k sobě a ke svému okolí. Po návratu našich spolužáků ze zimního lyžařského pobytu nám kamarádi vyprávěli, jak se měli na horách. Z jejich příběhů bylo zřejmé, že se jim tam opravdu velmi líbilo.

Kluci a holky ze školní družiny

Vánoční družina

přidáno: 5. 4. 2018 4:36, autor: Dagmar Chalupová

Prosinec je spojen s Adventem a zimními sporty, proto se prosincová družina věnovala těmto tématům. Při našem společném tematickém dni jsme si popovídali, jak prožíváme a co jsou pro nás vánoční svátky. Každý z nás vyslovil svá přání, která by chtěl, aby se mu splnila. Malovali jsme zimní sporty. Bylo vidět, že každý z nás má alespoň jeden z nich velmi rád. V dalších našich aktivitách jsme připravili vánoční výzdobu pro družinu a také domů.
K Adventu neodmyslitelně patří  „Mikuláš, čert a anděl“.  Ani naší škole se tato trojice nevyhnula. Dostali jsme od nich dárečky, ale stejně jsme se trošku báli. Většinu z nás také navštívila i doma. Báli jsme se, ale slíbili jsme, že už se opravdu polepšíme. Tak příští rok uvidíme, zda se nám podaří naše sliby dodržet a věřte, že proto uděláme vše, co bude v našich silách. Před vánočními prázdninami naši družinu navštívil i „Ježíšek“, který nám přinesl dárky. Všichni společně se už těšíme i na dárečky, které nás „snad“ budou čekat doma pod stromečkem.

                                              Krásné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v novém roce 2018 přejí všichni ze školní družiny.

Listopadová družina

přidáno: 5. 4. 2018 2:34, autor: Dagmar Chalupová   [ aktualizováno 5. 4. 2018 2:36 ]

Družina v listopadu byla opět plná aktivit, které jsme společně prožívali. Celý měsíc jsme se pilně připravovali na vystoupení „ Rozsvícení stromečku“ a vyráběli dárky na vánoční jarmark.
Jednou z našich dalších aktivit bylo společné pečení koláče s ovocem, které se uskutečnilo v rámci „Kreativního tvoření“. Koláč se nám povedl a každý z nás přinesl pár kousků této dobroty domů na ochutnání.
Také jsme společnými silami uklidili a připravili školní zahrádku na zimu, abychom se hned na jaře opět mohli vrhnout do práce a vypěstovat si naši vlastní zeleninu a ovoce. Práce to byla opravdu těžká, ale jako vždy jsme se nevzdali a úkol splnili na jedničku. Však sami uvidíte, co příští rok vypěstujeme.
Kluci a holky ze školní družiny

Podzimní družina

přidáno: 7. 11. 2017 5:40, autor: ivana.vavrova2@zsdrisy.cz   [ aktualizováno 12. 11. 2017 6:00 ]

V říjnu se uskutečnilo v družině opět velmi mnoho aktivit. Společně jsme zahájili naše první „Kreativní tvoření“ - pečením Muffinů, které se nám velmi povedly. Však jsme přinesli domů malou ochutnávku.
Seznámili jsme se základy první pomoci, s důležitými telefonními čísly a samozřejmě nechyběla soutěž o nejlepší záchranné vozidlo.
Připravili jsme si zdravé talíře v bloku: „Zdravé stravování“.
K podzimu neodmyslitelně patří i drak. Proto jsme si je vyrobili a vyzdobili s nimi družinu. Některé povedené výtvory odneseme společně na Obecní úřad do Dřís, kde budou zdobit vstupní prostory.
Celý měsíc jsme pilně trénovali na vystoupení, které nakonec proběhlo z důvodu nepřízně počasí až 5. 11. 2017. Dle potlesku můžeme soudit, že se naše vystoupení líbilo.
Pomalu, ale jistě, se nám blíží Vánoce a my máme před sebou hodně práce. Chcete vědět jaké? Sledujte naše stránky a velmi brzy se dozvíte více.

                                                                         Kluci a holky ze školní družiny.

Video na YouTube


1-10 of 54