Aktuality‎ > ‎

Aktuality školní družiny


Podzimní družina

přidáno: 7. 11. 2017 5:40, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 12. 11. 2017 6:00 ]

V říjnu se uskutečnilo v družině opět velmi mnoho aktivit. Společně jsme zahájili naše první „Kreativní tvoření“ - pečením Muffinů, které se nám velmi povedly. Však jsme přinesli domů malou ochutnávku.
Seznámili jsme se základy první pomoci, s důležitými telefonními čísly a samozřejmě nechyběla soutěž o nejlepší záchranné vozidlo.
Připravili jsme si zdravé talíře v bloku: „Zdravé stravování“.
K podzimu neodmyslitelně patří i drak. Proto jsme si je vyrobili a vyzdobili s nimi družinu. Některé povedené výtvory odneseme společně na Obecní úřad do Dřís, kde budou zdobit vstupní prostory.
Celý měsíc jsme pilně trénovali na vystoupení, které nakonec proběhlo z důvodu nepřízně počasí až 5. 11. 2017. Dle potlesku můžeme soudit, že se naše vystoupení líbilo.
Pomalu, ale jistě, se nám blíží Vánoce a my máme před sebou hodně práce. Chcete vědět jaké? Sledujte naše stránky a velmi brzy se dozvíte více.

                                                                         Kluci a holky ze školní družiny.

Video na YouTube


Hola, hola...družina nás volá

přidáno: 2. 10. 2017 20:58, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 7. 11. 2017 5:41 ]

   Prázdniny jsou pryč a my jsme zpátky ve školní družině. Naše složení se trochu změnilo a tak jsme mezi sebe přivítali spoustu nových žáčků. Při společně stráveném čase jsme se vzájemně poznali, našli si nové kamarády, které jsme naučili „Pravidla a zásady školní družiny“. Novinkami ve školní družině je nová paní vychovatelka Viera Staňková, která má na starosti první oddělení, a nové prostory, které jsou určeny pro druhého oddělení.

    Během září jsme si nejdříve povídali o tom, jak jsme prožili letní prázdniny. Následně jsme každý namaloval a představil svého nejlepšího kamaráda. Nezapomněli jsme ani na ruční tvoření a vyrobili jsme krásné obrázky hroznů vína. Ty jsme pak odnesli na Obecní úřad do Dřís a Konětop, kde si je můžete prohlédnout. Samozřejmostí pro nás byla i práce na zahrádce. Sesbírali jsme vše, co se na našem políčku letos urodilo a také jsme připravili zahrádku za zimu. Věřte, že to není jednoduchá práce.

     A protože se pomalu začíná blížit termín našeho letošního prvního vystoupení, které proběhne na konci října, pilně procvičujeme své hlasivky. Přijďte se na nás v neděli 29. října podívat a zhodnotit náš výkon.  Budeme rádi za Vaši podporu.

Kluci a holky ze školní družiny a paní vychovatelky.Video na YouTube


Hlasy pro výtvarná díla dětí ze školní družiny

přidáno: 8. 9. 2017 4:01, autor: Ivana Vávrová

 

    Na webových stránkách www.stastne-stari.cz bylo spuštěno hlasování o nejzdařilejší výtvarné dílo v rámci soutěže Šťastné stáří očima dětí.

    Připojte se i Vy a dejte hlas svému favoritovi v kategorii: Cena veřejnosti. Hlasování bude ukončeno dne 20. září 2017.

   Hlasujte a podpořte naše mladé umělce. Děkujeme – vychovatelky ŠD

Červnová družina

přidáno: 28. 6. 2017 12:44, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 29. 6. 2017 9:44 ]


Červnová družina byla opět plná aktivit. Začali jsme sklízet první plody naší usilovné práce na zahrádce v podobě sladkých jahod. V aktivitě na školním pozemku jsme však nepolevili. Stále jsme zalévali, okopávali a zvelebovali nejen školní zahradu, ale i předzahrádku kolem celé budovy naší školy a školky.

V rámci posledního kreativního tvoření jsme si vyrobili domácí pizzu a někteří z nás dokonce donesli domů malý vzorek na ochutnání.

Přihlásili jsme se do soutěže „Šťastné stáří očima dětí“, kam jsme zaslali deset obrázků, které jsme společně vybrali. Na výsledky si sice musíme počkat až do října, ale to nás od soutěží neodradí!

V rámci společného malování jsme se pokoušeli zobrazit své kamarády. Někdy byla postava z obrázku hned odhalena, avšak v některých případech byla nutná nápověda.

Prázdniny už nám klepou na dveře, a my se samozřejmě nemůžeme dočkat! Při společném posezení jsme si povídali o možných úrazech a nástrahách, které na nás mohou o prázdninách číhat. Musíme na sebe dávat pozor, abychom se spolu zase všichni v září setkali.

Na konci měsíce jsme se loučili s paní vychovatelkou Lenkou Najbertovou, která nastupuje na mateřskou dovolenou. Vytvořili jsme pro ni obraz z našich fotografií, podpisů a obrázků. Věřte nám, že se opravdu povedl a paní vychovatelku jsme dárkem velmi překvapili a dojali až k slzám.

 

Krásné prázdniny všem přejí nejen kluci a holky ze školní družiny, ale i paní vychovatelky.
Video YouTube

Školní družina v květnu

přidáno: 31. 5. 2017 10:37, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 31. 5. 2017 20:53 ]

     Celý měsíc jsme měli plné ruce práce.  Pokud nám to počasí dovolilo – pracovali jsme na školní zahradě (pleli jsme, sázeli stromy a zalévali).  Většinu času jsme však trávili v naší družince, kde jsme pro naše maminky nejdříve vyráběli keramická srdíčka a náramky. K těmto dárečkům jsme pak přidali malou sladkost v podobě vlastnoručně vyrobených a upečených lineckých srdíček.  Stihli jsme se zapojit i do soutěže, kterou vyhlásilo Planetárium Praha. Kreslili jsme nové kosmické obleky a několik návrhů jsme odeslali do Prahy k posouzení. Uvidíme, zda se naše návrhy budou líbit. Ve druhé polovině května jsme vyráběli výzdobu pro obec Lhota, kde v červnu budou slavit výročí vzniku obce. Při práci jsme si i zazpívali, abychom mohli na oslavě Dne rodiny písničkami poděkovat našim rodičům. Jestli se nám vystoupení povedlo ponecháme na Vašem zhodnocení, ale my jsme zpívali z celého srdíčka….. Kluci a holky ze školní družiny

Video YouTube


Aprílová družina

přidáno: 26. 4. 2017 9:02, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 29. 4. 2017 23:30 ]

      Letošní dubnové počasí je vskutku aprílové. Jeho časté výkyvy ovlivnily i naši práci v družině. Museli jsme omezit práci na školní zahrádce, přesto jsme využili možnosti mimořádně se zúčastnit schůzky Ekotýmu a děti tak měly možnost se zapojit do plánování osázení naší zahrádky.

      Pro velikonoční jarmark jsme dokončovali výrobky. Zároveň jsme pilně secvičovali program na vystoupení, které nás čekalo 14. 4. 2017 u kapličky. Počasí se umoudřilo, celý den bylo slunečno a vystoupení se povedlo na jedničku. Paní starostka děti pochválila, zároveň je poprosila, zda by si mohly připravit pásmo ke slavnostnímu odhalení sochy svatého Václava, které proběhne dne 1. 5. 2017 ve 14:00 hodin. Děti žádost paní starostky přijaly jako výzvu a pilně se připravují.

     V letošním roce se u nás poprvé bude slavit Den rodiny – 31. 5. 2017 od 16:00 hod. Děti připravují překvapení a drobné dárečky pro rodiče. Všichni jste srdečně zváni. LM, LN

Video YouTubeDružina v březnu

přidáno: 5. 4. 2017 7:01, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 9. 4. 2017 13:33 ]

  Od září děti v družině pravidelně čtou a nebylo tomu jinak ani v březnu. Někdy jen tak pro sebe, někdy pro ostatní děti a každý den chodí po obědě číst 2 dobrovolníci našim nejmenším do školky, aby se jim lépe usínalo.
 V průběhu měsíce jsme s dětmi připravili pásmo básniček, kterými děti přivítaly nové občánky obce Dřísy. Vystoupení se jim povedlo a nejlepším oceněním pro ně byl velký potlesk.
 Když bylo ošklivé počasí, děti pilně vyráběly drobnosti pro velikonoční jarmark. Společně tvořily ze slaného těsta, z papíru a ze sádry. Na všech výrobcích si daly velmi záležet. Zda se jim povedly – to můžete posoudit na jarmarku, který se uskuteční v naší obci v pátek 14. 4. 2017. Jak vykouklo sluníčko, začaly děti pilně pracovat na školní zahrádce – připravovaly záhonky, vozily hlínu, sázely brambory a narcisky. Jarním úklidu zahradního domku a altánu – to byla další činnost družinových dětí. Své ruce děti přiložily k dílu i při přípravě a vlastní realizaci hmatového chodníku.
 Na konci měsíce jsme děti přihlásili do soutěže ,,Coolinaření se Zdravou 5“. Jedná se o celorepublikovou dětskou kuchařskou soutěž, která je pořádaná již několik let. Naše děti se jí účastní letos poprvé. Úkol zněl: „ Připravte zdravou svačinu a koho na ni pozvete.“ Do soutěže jsme poslali za školní družinu 4 týmy. Každá třída vyslala do kuchařského klání 1 tým. Jak obstály ve velké konkurenci, o tom vás budeme informovat.  Za svou pracovitost a píli si od nás všechny děti zaslouží velkou pochvalu. LN, LM

Video YouTube


Únor v ŠD

přidáno: 2. 3. 2017 23:33, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 5. 3. 2017 20:35 ]

Na začátku února jsme s dětmi strávili mnoho času venku na sněhu. Při tematickém dni LIDSKÉ TĚLO – si děti sestavily kostry, dozvěděly se, kolik máme kostí a další důležité informace o našem těle. V průběhu února se začalo tvořit na velikonoční jarmark. Z papíru děti tvořily košíky a ze slaného těsta velikonoční zajíce a vejce. V rámci kreativního tvoření měly děti možnost si vyzkoušet práci s kynutým těstem. Děti si samy válely těsto a vykrajovaly vdolečky, které si po zpracování ozdobily a snědly. Ke konci měsíce se děti seznámily s masopustními tradicemi, což bylo završeno maškarním rejem. Děti se na maškarní pečlivě připravily, masky měly nádherné. Karneval byl plný soutěží a tance.


Video YouTube


Leden v ŠD

přidáno: 22. 2. 2017 11:01, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 22. 2. 2017 11:22 ]

   Na začátku ledna jsme se často vraceli k zážitkům z Vánoc. Každý vyprávěl, co o Vánocích zažil a co jim vlastně Ježíšek nadělil. Hlavním tématem byla ZIMA. Zimní omalovánky, hry, příběhy…. Zimní sporty si děti zkusily při pantomimických hrách, které je velmi bavily.  Zažehlovací korálky, bužírky na pletení a gumičky jsou pro děti každodenní zábavou. Pravidelně s dětmi vyrážíme na zahrádku nebo procházky po okolí školy.Pokud nám počasí nepřeje, hrajeme míčové hry v tělocvičně. Když k nám dorazil sníh, děti si plně užívaly zimních radovánek. LN, LM


Video YouTube

Prosinec v ŠD

přidáno: 18. 12. 2016 7:39, autor: Ivana Vávrová   [ aktualizováno 22. 2. 2017 11:06 ]

 Prosinec je měsíc Vánoc. I v družině jsme se celý měsíc věnovali přípravám na Vánoce. Děti pilně cvičily na vánoční besídku, v rámci kreativního tvoření pro své maminky vytvořily vánoční svícny. Další zábavnou aktivitou bylo tvoření z keramiky. Samozřejmostí je v družině pobyt venku, kdy si děti hrají na školní zahradě a nebo chodíme na procházky po okolí.

ZA CELOU DRUŽINU PŘEJEME KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2017. LN, LM


1-10 of 45